آیا می‌خواهید رمز سلامت موهای درخشان و زیبا را بدانید؟ شاید برایتان جالب باشد که این رمز سلامت موها در یک جمله کوتاه خلاصه می‌شود: به موهایتان رسیدگی کنید! بسیاری از خانم‌ها و آقایان تصور می‌کنند که رسیدگی به موها به معنای صرف هزینه بالا به آرایشگرها یا متخصصان پوست و مو است و هرچه بیشتر هزینه صرف موها کنید، موهایتان سلامت، درخشان و زیباتر خواهد بود که این تصور تا حدودی اشتباه است!

البته ناگفته نماند که ریزش و برخی از مشکلات مربوط به مو به تغذیه و سلامت بدن مرتبط است و باید آزمایش بدهید و تحت نظر پزشک درمان شوید. اما در برخی موارد، زیبایی و سلامت موهایتان به خودتان بستگی دارد و شما می‌توانید در خانه و به صورت روزانه به موهایتان رسیدگی کنید و با کمترین هزینه موهای نرم و خوش حالت داشته باشید.

در بازار، روزبه‌روز نرم‌کننده مو جدید تولید و ارائه می‌شود و گاهی در میان این برندهای معروف و معتبر و تبلیغات گسترده بلاگرهای زیبایی اینستاگرام سردرگم می‌شوید. با این حال اگر این مقاله را مطالعه کنید، مسیر تازه‌ای به‌منظور مراقبت و رسیدگی موها ‌برایتان باز می‌شود که می‌توانید با این روش‌های ساده نرم‌کننده طبیعی مو در خانه بسازید. در نتیجه موهای زیبا و نرمی‌ خواهید داشت و در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی می‌کنید.

چه افرادی باید از نرم‌کننده مو استفاده کنند؟
نرم‌کننده مو سال‌ها است که همراه با شامپو مورد استفاده بسیاری از خانم‌ها و آقایان قرار می‌گیرد. با این حال بهتر است بدانید، افرادی که موهای مجعد یا فر دارند، کسانی که موهایشان خشک و شکننده است و افرادی که موهای رنگ شده دارند یا همیشه از سشوار یا دستگاه حالت‌دهنده مو استفاده می‌کنند، باید همیشه پس از استفاده از شامپو، از نرم‌کننده مو نیز استفاده کنند.

نرم‌کننده مو نه‌تنها باعث نرمی مو می‌شود، بلکه درخشش و لطافت به موها می‌بخشد و مانع خشک و شکنندگی موها می‌شود. اما برخی از نرم‌کننده‌های شیمیایی باعث احیای مو نمی‌شوند و تنها می‌توانند موها را ابریشمی و درخشان کنند. در این صورت چاره چیست؟

نرم‌کننده طبیعی مو یکی از روش‌های ساده و آسان است که می‌توانید در خانه و با وسایل در دسترس موهای خود را نرم و حتی احیا کنید. همچنین افرادی که موی چرب دارند یا دچار ریزش مو هستند و نمی‌توانند از نرم‌کننده مو استفاده کنند، می‌توانند از این نرم‌کننده طبیعی مو که در ادامه مقاله توضیح می‌دهیم استفاده کنند تا موهایشان نرم، درخشان و تقویت شود.
نرم‌کننده طبیعی مو با تخم مرغ و روغن زیتون
یکی از مزیت‌هایی که می‌توان به تهیه نرم‌کننده طبیعی مو اشاره کرد این است که شما دیگر نگران مواد و ترکیبات شیمیایی داخل نرم‌کننده نخواهید بود و تمام ترکیبات طبیعی هستند که برای سلامت مو نیز اهمیت بسیاری دارند.

برای تهیه این نوع نرم‌کننده مو طبیعی شما نیاز به یک تخم‌مرغ، روغن زیتون، عسل، سرکه و آب‌لیمو دارید. یک کاسه بزرگ بردارید و دوسوم تخم‌مرغ را داخل کاسه بریزید و یک قاشق غذاخوری سرکه و دو قاشق چای‌خوری آب‌لیمو به آن اضافه کنید و ترکیبات را کاملاً هم بزنید.

سپس یک قاشق و نیم سرکه و یک قاشق چای‌خوری عسل به ترکیبات اضافه کنید. شما می‌توانید برای ترکیب این مواد از همزن نیز استفاده نمایید تا یک ترکیب سفت و خمیری حاصل شود. نکته قابل توجهی که باید در استفاده از تمام نرم‌کننده‌های مو طبیعی و شیمیایی به یاد داشته باشید آن است که حتماً نرم‌کننده مو را به نوک و ساقه مو بزنید و هرگز آن را به ریشه و کف سر نزنید.

نرم‌کننده مو، به‌خصوص نرم‌کننده‌های شیمیایی و آماده باعث نرمی و سستی ریشه مو می‌شوند. در نتیجه ممکن است موهایتان بریزد. در این صورت هر نوع نرم‌کننده مویی که استفاده می‌کنید، حتماً به ساقه و نوک موهایتان بزنید.

هنگامی که این ترکیبات را به ساقه و نوک موهایتان زدید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا نتیجه بهتری روی موهایتان حاصل گردد. سپس موهایتان را با آب سرد یا ولرم بشویید تا شاهد موهای نرم و درخشان و احیاشده باشید.

تخم‌مرغ به‌تنهایی یک نرم‌کننده طبیعی مو است که باعث درخشش موهایتان می‌شود. روغن زیتون باعث استحکام و تقویت موها می‌گردد. همچنین عسل یک آب‌رسان قوی برای مو است و سرکه به درمان ریزش مو کمک می‌کند. بنابراین در صورتی که به صورت مداوم از این نرم‌کننده خانگی مو استفاده کنید، شاهد موهای محکم، سالم و درخشان خواهید بود.